Optika Veronika - optické studio, Praha

Plastové brýlové čočky:

-moderní nejrozšířenější materiál brýlových čoček.
-poprvé byl uvedený na optický trh v roce 1959
-od té doby získává plastový materiál díky svým výhodám stále více uživatelů
-plastové čočky jsou vyráběny v různých variantách materiálů a ztenčení
Výhody
+ perfektní mechanická odolnost proti rozbití
+ o polovinu lehčí než minerální čočky
+ odolné proti poškrábání (s povrchovými úpravami)
+ barvitelné
+ vysoký UV filtr
+ vynikající optické vlastnosti
+ nezbytné pro vázané a vrtané brýle
Nevýhody
Méně odolné proti poškrábání (bez povrchových úprav)

Minerální brýlové čočky:

- klasický materiál používaný v oční optice od samého počátku oboru ( cca 12. Století n.l. )
- brýlové čočky z těchto materiálů jsou v současné době již technicky překonané a jsou doporučovány hlavně pro specifické užití, například pro pracovní brýle do prašného prostředí
Výhody
+ velmi dobrá odolnost proti poškrábání
Nevýhody
- extrémně těžké
- křehké
- nízký UV filtr
- nevhodné pro vyšší korekce
- velmi nevhodné pro děti a sportovce

JEDNOOHNISKOVÉ BRÝLOVÉ ČOČKY

Jednoohnisková čočka má po celé ploše stejnou optickou mohutnost. Používá se ke korekci „jednoduchých“ refrakčních vad, jako jsou krátkozrakost (myopie), dalekozrakost (hypermetropie) a cylindrická oční vada (astigmatismus). Jejich optické vlastnosti a užitná hodnota jsou závislé na designu a použitém materiálu. Existují tři typy jednoohniskových brýlových čoček: Sférická plocha brýlové čočky, které jsou vhodné pro každého Asférická plocha brýlové čočky, které jsou plošší a více estetické. Jsou vhodné zejména pro lidi, kteří vyžadují vysokou korekci (vysoké dioptrie) Individuální brýlové čočky jsou vhodné pro všechny refrakční vady oka, mají výborné zobrazení po celé ploše čoček, vyrábějí se ve všech mteriálech, zajišťují ostré a vysoce kontrastní vidění, jsou ideální pro nestandardní a sportovní brýlové obruby Jednoohniskové brýlové čočky se vyrábějí z různých materiálů, které jsou určující pro jejich tloušťku, odolnost a hmotnost.
 

PROGRESIVNÍ ( MULTIFOKÁLNÍ ) BRÝLOVÉ ČOČKY

Pokud je Vám více než 40 let a máte problémy s viděním, pravděpodobně se u Vás projevila presbyopie (vetchozrakost), což je běžná postupná ztráta schopnosti zaostření vidění do blízka. Dobrou zprávu pro Vás je: střídání brýlí na blízko a do dálky je již nimulostí. Nemusíte s sebou nosit další brýle na čtení nebo nosit brýle s bifokálními čočkami rozdělenými viditelnou čarou. 
Progresivní brýlové čočky umožňují hladký přechod z vidění do dálky přes vidění do střední vzdálenosti až po vidění do blízka a zároveň minimalizují všechny přechodové korekce. To znamená, že progresivní brýlové čočky mají odstupňovanou optickou mohutnost a zmírňují tak namáhání očí a umožňují co nejpřirozenější vidění. 
První progresivní brýlová čočka na světě byla vynalezena v roce 1959. 
Chcete-li poznat přirozené vidění na vlastní oči, navštivte svého očního specialistu a zeptejte se ho, jaký design brýlové čočky je pro Vás vhodný.

BIFOKÁLNÍ BRÝLOVÉ ČOČKY

Bifokální čočky představují stále oblíbený způsob presbyopické korekce v rámci jedné obruby. Tyto typy brýlových čoček jsou snadno rozpoznatelné díky viditelnému segmentu pro vidění na blízko. Podle individuálních potřeb lze použít různé velikosti segmentů Výhody těchto čoček jsou: dobré vidění na dálku i do blízka, nízká cena, osvědčený konzervativní design Nevýhodou je absence vidění na střední vzdálenost, viditelný segment zóny do blízka, skok obrazu na okrajích segmentu.

TRILOGY

TRILOGY® je nová generace brýlových čoček vyrobených z materiálu Trivex. Tento materiál byl speciálně vyvinut pro moderní vrtané brýle. Brýlové čočky Trilogy jsou vysoce odolné proti nárazu a vydrží i značný mechanický tlak. A to vše při zachování vynikajících optických vlastností, včetně integrované ochrany proti UV záření. Trilogy jsou tak pevné, lehké a tenké, že jsou vhodné nejen do vrtaných, ale i do sportovních a dětských brýlí.

TRANSITIONS

Transitions jsou fototropní čočky splňující nejnáročnější požadavky uživatelů brýlí. Poskytují optimální úroveň zabarvení v závislosti na měnících se světelných podmínkách. Při použití v interiéru a při umělém osvětlení jsou čiré jako klasické brýlové čočky, venku pak vlivem UV záření ztmavnou až na úroveň slunečních brýlí. Přitom spolehlivě chrání zrak před škodlivými ultrafialovými paprsky.

DRIVEWEAR

Drivewear jsou fototropní polarizační čočky určené pro řidiče. Reagují na měnící se světelné podmínky nejen venku, ale i za čelním sklem automobilu. Díky vysoce účinnému polarizačnímu filtru chrání zrak proti nebezpečnému oslnění. Nová struktura fotosenzitivních molekul reagujících nejen na UV záření, ale i na denní světlo zajišťuje uživateli kvalitní vidění za každého počasí.

BS-AKTIV INT

Progresivní čočky BS aktiv jsou vyvinuté a vyráběné s využitím nejnovější digitální „freeform“ technologie. Každý bod na ploše čočky je optimalizován s ohledem na maximální zobrazovací výkon a individuální potřeby uživatele. Komfort vidění, neomezená možnost volby moderní brýlové obruby a široká nabídka moderních materiálů splňují všechna očekávání nositelů progresivní korekce.

NUPOLAR

Polarizační čočky Nupolar zdokonalují nejdůležitější funkci brýlí — zlepšují ostrost vidění. Aplikací revoluční technologie získají čočky schopnost odfiltrovat všechny rušivé odlesky od horizontálních ploch v pozorovaném prostoru. Díky této vlastnosti vnímá uživatel mnohem ostřejší a kontrastnější obraz. Značka Nupolar je světovým lídrem v oblasti korekčních polarizačních čoček.

MARSH

Antireflexní vrstvy MARSH jsou tím nejlepším zušlechtěním povrchu brýlových čoček. Odstraní rušivé odrazy světla od povrchu čočky a výrazně tím zvýší její průhlednost. Chrání povrch čočky proti poškrábání extrémně tvrdou křemičitou vrstvou. Odpuzuje všechny nečistoty a udržuje čočky stále čisté. Tím má uživatel brýlí zaručeno zvýšené pohodlí a životnost jeho čoček je výrazně prodloužena. Umožní čistější a jasnější vidění bez rušivých odlesků a odrazů.

MULTIZOOM

Multizoom nabízí svému uživateli možnosti ideálních pracovních brýlí. Oblast ostrého vidění je podobně jako u progresivních čoček značně široká, zorné pole je však neporovnatelně větší. Multizoom se snadno přizpůsobí individuálním požadavkům s ohledem na akomodační schopnosti uživatele. Multizoom poskytuje perfektní vidění na blízko i na střední vzdálenost a podporuje optimální ergonomické držení hlavy.
„Zamilovat se do sebe - to je románek na celý život.“ Oscar Wilde